Urodziłem się w drugiej połowie lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia,
w rodzinie wojskowej. Już sam fakt wyboru miejsca urodzenia nie był czymś naturalnym . Jako że „brzydki socjalizm” dbał jednak o podstawową komórkę społeczną, stąd żony, wspólnie z mężami na poligon jechały. Na poligonie w Biedrusku była i moja mama. A że to nie były czasy rodzenia dzieci w kartoflisku, wiec, z woli bożej i moich rodziców, przyszedłem na świat w szpitalu wojskowym przy  ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu.
 Ojciec wywodzi się gdzieś z pogranicza litewsko - polskiego, a mama
 z Wielkopolski.
     Jeden dziadek trzymał straż na wschodniej granicy orząc, siejąc
 i zbierając ziarno, a drugi przyjechał nad niemiecką  granicę, by już pracą, nie karabinem, wykuwać polskość na tzw. Ziemiach Odzyskanych.
     Wychowywałem się w tym tyglu różnych kultur, zachowań
 i charakterów ludzkich.
     Żyli tam zgodnie obok siebie osadnicy z Wielkopolski i repatrianci spod Lwowa, Grodna i Huczulszczyzny, autochtoni zarówno narodowości niemieckiej jak i polskiej, Ukraińcy przesiedleni w ramach "akcji Wisła"
i cyganie z różnych stron świata.
 Bawili się wspólnie synowie milicjantów i robotników, córki oficerów wojska i dzieci organisty. Piłkę kopali zgodnie synowie chłopów
 i inteligencji pracującej.
      Czas dzieliłem na naukę w szkole i walkę o pozycję w przebogatym świecie rówieśników.  Wszystkich nas łączyło jedno: MŁODOŚĆ
     Jako, że miastem mojej młodości był potężny wojskowy garnizon, wiec i ja pomaszerowałem do armii. A w wojsku jak to w wojsku. Zgoła 30 lat rzucano mnie po całej Polsce. A to do Wrocławia, Kożuchowa, Gubina. Trafiłem nawet do stolicy. Za chwilę wylądowałem jednak w Trzebiatowie. Tym razem Ojczyzna zafundowała mi morze. Potem były i Szczecin i Orzysz z jeziorami  i Stargard.
 Rodzinę pozostawiłem jednak w mieście Gryfa Pomorskiego. Teraz i ja do niego wróciłem.
 No i powiedz Szanowny Czytelniku, gdzie jest moje miejsce na tym ziemskim padole? Skąd jestem?
     To, czym teraz zajmuje się, a czego namacalnym dowodem jest ta rodzinna strona ma dać odpowiedź na to pytanie.